Pearl River Union Free School District
PRUFSD
Last updated:
4/25/2024 3:47 pm
Calendar
Reports
Sign In
More
January
February
March
April
May
June
July
August
September
October
November
December
2022
2023
2024
2025
2026
2027
2028
2029
close
Today
February
2020
Year
Month
Week
Day
List
Year
Week
Day
List
Month
Take a tour
Get Updates
close
Done
By School
+
By Group
+
More Filters
More Filters
By Location
+
Clear Filters
Advanced Filter
SUN
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
26
5:00p
B/G WTRK @ RC CHAMPS (ARMORY)
27
4:15p
BBB M vs TAPPAN ZEE HS
4:15p
GBB M @ TAPPAN ZEE HS
4:15p
WRES M @ TAPPAN ZEE HS
5:15p
BBB FR vs ALBERTUS MAGNUS HS
6:00p
BBB V @ PEEKSKILL HS
28
3:30p
BOWL V vs CLARKSTOWN CSD
4:30p
BBB FR @ SUFFERN HS
5:00p
IH M vs NORTH ROCKLAND HS
5:45p
BBB JV vs TAPPAN ZEE HS
29
3:30p
BOWL V @ SUFFERN HS
4:15p
BBB FR @ SUFFERN HS
4:15p
WRES M @ NORTH ROCKLAND WHITE
4:30p
BBB JV @ TAPPAN ZEE HS
4:30p
GBB JV vs TAPPAN ZEE HS
5:00p
B/G WTRK @ NJ METRO INVITE (ARMORY)
6:15p
BBB V @ TAPPAN ZEE HS
6:15p
GBB V vs TAPPAN ZEE HS
30
3:30p
BOWL V vs NYACK HS (Senior Recognition)
4:15p
BBB M @ NANUET HS
4:15p
GBB M vs NANUET HS
4:30p
IH M @ LAKELAND COPPER BEACH (Bear Mt)
4:30p
WRES V vs ARDSLEY HS (Senior Recognition)
31
4:15p
BBB FR @ TAPPAN ZEE HS
4:15p
BBB M @ NORTH ROCKLAND RED
4:30p
BBB V @ NANUET HS
5:00p
GBB JV vs NANUET HS
6:15p
BBB JV @ NANUET HS
7:00p
GBB V vs NANUET HS (Senior Recognition)
1
TBD
WRES V @ NYS DM CHAMPIONSHIPS
8:00a
WRES JV @ SECTIONS (JJCR)
3:00p
CHEER V @ SCARSDALE HS
5:00p
B/G WTRK @ SECTION CHAMPS (ARMORY)
7:45p
IH V @ BRONXVILLE
2
3
4:15p
BBB M @ POMONA M.S.
4:15p
GBB M vs POMONA M.S.
4:30p
B WTRK @ WINTER CLASSIC (ARMORY)
6:00p
BBB FR vs CLARKSTOWN NORTH HS
4
3:30p
BOWL V vs TAPPAN ZEE (New City Bowl)
4:15p
BBB V vs CLARKSTOWN SOUTH HS
4:15p
GBB JV @ CLARKSTOWN SOUTH HS
4:15p
WRES M vs E RAMAPO CSD
5:00p
IH M vs CLARKSTOWN CSD
5:45p
BBB JV vs CLARKSTOWN SOUTH HS
5:45p
GBB V @ CLARKSTOWN SOUTH HS
5
3:30p
BOWL V vs NANUET HS
3:30p
IH V vs SUFFERN HS
4:15p
GBB M @ FELIX FESTA GOLD TEAM
4:30p
BBB FR @ RAMAPO HS
4:30p
BBB M vs FELIX FESTA GOLD TEAM
6
3:30p
BOWL V PRACTICE
3:30p
IH M vs NYACK/TZ (Palisades Ice)
4:15p
WRES M @ SUFFERN WHITE TEAM
4:30p
BBB FR @ CLARKSTOWN NORTH HS
4:30p
GBB V @ NYACK HS
6:00p
GBB JV @ NYACK HS
7
4:15p
BBB M @ FELIX FESTA BLUE TEAM
4:30p
GBB M vs FELIX FESTA BLUE TEAM
5:00p
BBB JV vs ALBERTUS MAGNUS HS
7:00p
BBB V vs ALBERTUS MAGNUS (Senior Recognition)
8
TBD
BBB JV @ RC TOURNAMENT (TBD)
11:00a
B/G WTRK @ NYRR MILLROSE GAMES (ARMORY)
11:00a
BBB FR vs SUFFERN HS (RC Tourn)
11:30a
GBB V @ OSSINING HS
2:00p
JV GBB @ ALBERTUS MAGNUS HS (RC Tourn)
3:00p
CHEER V @ MONROE WOODBURY HS
9
TBD
JV BBB @ RC TOURN FINALS
12:00p
BBB FR @ RC Tourn Finals (Suffern HS)
12:30p
JV GBB @ RC TOURN FINALS (Albertus)
10
9:00a
BOWL V @ SECTION TOURN (Girls/Fishkill)
4:15p
BBB M @ NORTH ROCKLAND RED
4:15p
BBB V @ NYACK HS
4:15p
GBB M vs NORTH ROCKLAND RED
4:30p
WRES M vs FELIX FESTA GOLD TEAM
5:45p
BBB JV @ NYACK HS
11
9:00a
BOWL V @ SECTION TOURN (Boys/Fishkill Bowl)
3:30p
IH V vs SUFFERN HS
4:15p
BBB M vs CHESTNUT RIDGE MS
4:15p
GBB M @ CHESTNUT RIDGE MS
4:45p
GBB V vs IRVINGTON HS (Girls/Women in Sports)
6:15p
GBB JV vs IRVINGTON HS
12
4:15p
WRES M vs NORTH ROCKLAND RED
4:30p
BBB V vs TAPPAN ZEE HS
5:45p
BBB JV vs TAPPAN ZEE HS
13
4:00p
IH V vs PASCACK VALLEY HS (SOR)
4:15p
BBB M vs SUFFERN BLUE TEAM
4:15p
CHEER V @ SECTION TRYOUTS
4:15p
GBB M @ SUFFERN BLUE TEAM
14
TBD
B WTRK @ PRE-NATIONAL INVITE (Armory)
15
8:00a
G WTRK @ Pentathlon Invite (Armory)
9:00a
WRES V @ SECTION TOURN (SUNY Purchase)
10:00a
BBB V vs NORTH ROCKLAND (Scrimmage)
12:00p
CHEER V @ RC KETCHEM HS
12:00p
GBB V vs HASTINGS HS (Scrimmage)
3:00p
IH V vs PELHAM HS (Sport-O-Rama)
16
17
President's Day
18
10:00a
BBB V @ CLARKSTOWN NORTH (Scrimmage)
12:45p
IH V @ PELHAM HS (Ice Hutch)
4:00p
B/G WTRK @ EASTERN STATES (ARMORY)
19
4:15p
BBB M @ NORTH ROCKLAND RED
4:15p
GBB M vs NORTH ROCKLAND RED
20
21
5:00p
GBB V vs PELHAM HS (1st Round Section Tourn)
7:00p
BBB V vs Our Lady Lourdes (1st Round Section Tourn)
22
12:00p
CHEER V @ WHITE PLAINS HS
23
9:00a
B/G WTRK @ STATE QUALS (ARMORY)
12:00p
CHEER V @ WHITE PLAINS HS
24
8:15p
IH V vs HORACE GREELEY (Section Quarter Finals)
25
26
4:45p
GBB V @ TAPPAN ZEE HS (Section Quarter Finals)
6:30p
BBB V @ BYRAM HILLS HS (Section Quarter Finals)
27
28
TBD
WRES V - NYS CHAMPIONSHIP (Albany)
29
10:00a
BBB V @ DOBBS FERRY HS (Scrimmage)
10:00a
GBB vs BRIARCLIFF HS (Scrimmage)
11:00a
CHEER V @ ARLINGTON HS (SECTION CHAMPIONSHIP)